2010 m. gruodžio 12 d., sekmadienis

Guacamole, arba žiupsnelis žalumos žiemą

Net nežinau nuo ko pradėti. Kaip rašyti. Kaip fotografuoti. Tik gaminti nepamiršau. Ir noras grįžti čia auga nebe dienom, o minutėm!

Ir dabar jau tikrai žinau, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gera (kad ir kaip banaliai tai skambėtų!); kad gyvenimas pilnas staigmenų ir kad užsivėrus vienoms durims atsivera galybė langų ir net vartų! O kas laukia už jų…?

Kažkada maniau, kad atėjus laikui parašysiu labai gilų ir išmintingą įrašą. Bet jo nebus. Parašysiu tik, jog iš naujo atradau, kad kiekviena diena pilna gali būti kupina didelių ir mažyčių džiaugsmų. Kad man patinka gyventi Londone, kur galima visą šeštądienį praleisti tyrinėjant šokolado ir prieskonių parduotuvėles, ragaujant citrininius makaronus, varvinant seilę maisto knygų knygynuose, siaubiant maisto turgus. O grįžus nukloti stalą siaubimo rezultatais, atsidaryti butelį vyno, dalintis, ragauti, kalbėti, juokauti, džiaugtis ir daug daug šypsotis!

Kad man patinka.. GYVENTI!

******

Nekada nebūtų šovę į galvą bagetę su šviežiais prancūziškais sūriais pagardinti guacamole. O visgi… tobulas derinys!

Kalendros guacamole pagal E.

Reikės:

daug daug šviežios kalendros

avokadų

raudono svogūno (tiks ir paprastas arba svogūnų laiškai)

pomidorų

citrinos

šlakelio alyvuogių aliejaus ir šlakelio balzaminio arba balto vyno acto (bet mes po ekskursijos į Borough market buvom très chic ir naudojom juoduoju triufeliu pagardintą aliejų, kuris yra ‘OMG!’, bet anaiptol nebūtinas)

česnako miltelių (arba šviežiai spausto/tarkuoto česnako)

druskos

šviežiai maltų pipirų

prieskonių (dar vienas atradimas – Za’tar (dieviškai skanu tiesiog užbarsčius ant bet kokio sūrio!) - bet galite naudoti bet kokius patinkančius prieskonius, pvz džiovintų provanciškų žolėlį mišinį)

Gaminame:

Smulkiai supjaustome kalendrą (sakydama ‘smulkiai’ turiu omenyje be galo smulkiai - pasileidžiam mėgstamiausią dainą ir šokio ritmu smulkinam smulkinam iki jos galo!).

Avokadą perpjauname per pusę, išimame kauliuką, šaukštu išskaptuojame minkštimą, sutriname šakute ir sumaišome su kalendra.

Vel smulkiai smulkiai supjaustome pomidorą ir svogūną. Suberiame į kalendros ir avokado mišinį.

Viską gerai išmaišome, įspaudžiame citrinos sulčių, šliūkštelime aliejaus ir acto, suberiame druską, pipirus, česnaką ir prieskonius, gerai išmaišome. Ragaujame – jei reikia beriame daugiau druskos/prieskonių, pilame citrinos sulčių ar acto. Pasikliaukite savo skonio receptoriais!

Štai ir viskas!

Paklausykit manęs ir darykit taip: šviežia prancūziška bagetė + geras sūris (vakar svaigom nuo camembert ir minkšto ožkos sūrio) + guacamole + žiupsnelis Za’tar. Pažadadu – liksit be žado (atleiskit kalambūrą!) ;-)

Bet tai jokiu būdu nėra vienintelis tokios guacamole panaudojimas. Puikiai tiks gardinti sumuštinius, telpti ant mėsos, gardinti čili troškinį.. žodžiu… naudokite kam tik norite!

15 komentarų:

 1. o, Milda, kaip gera Tave skaityti... Ačiū, kad grįžai :)

  P.S. džiugu, kad grįžai ne tik Tu, bet ir Tavi gyvenimo džiaugsmas ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. you made my day! širdis džiaugiasi tave skaitant VĖL!

  AtsakytiPanaikinti
 3. oooo! kaip smagu, kad grizai i eteri! ir kad tavo dienos vel kupinos mazu, bet svarbiu dziaugsmu!

  o receptas keliauja i elektroniniu lobiu papkute :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Smagu ir vėl skaityti :) ir ačiū, kad priminei šį receptuką - kaip tik nugriebiau avokado salotoms, o likusi dalis bus sunaudota būtent taip :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Žiupsneli, sveika sugrįžus! Laukta ir pagaliau sulaukta! :) Ir, oi, tikrai tu nepamiršai nei kaip rašyti, nei kaip fotografuoti.. gera skaityti, žiūrėti, ragauti akimis.. :))

  AtsakytiPanaikinti
 6. O uz langu ir vartu laukia puikus gyvenimas! :)
  Sveika sugrizusi :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai skaniai atrodo ir skamba. Butinai reikia isbandyti. :) Ir welcome back.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Sveika pargrįžus, garbane;)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Kaip gera girdėti, kad po truputį grįžti į savas "roges" :)) Laukiau tavo sugrįžimo ;)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Pagaliau supratai, kokiam puikiam mieste gyveni! :) Ir smagu, smagu, kad grįžai :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Ir man patinka mažos parduotuvėlės Ten :) Dar patinka, ne, aš Myyliu charity shops ir boot sale'us su knygų stirtom ir mielais niekučiais :) Ir turgūs kokie, ir daržovių kiek, ir šiaip skanumų visokiausių!
  O kiek receptų knygų po 50 p ar svarą!!!
  (mane vis dar lanko naujų vietų ir dalykų atradimo džiaugmas :))

  Welcome back :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. kaip puiku, kad tu irgi Milda :) geras vardas, ane?

  AtsakytiPanaikinti