2012 m. sausio 13 d., penktadienis

2011-ųjų restrospektyva nr. 1

Kažkaip maniau - buvo nebuvo tie Nauji Metai, leisiu seniesiems praslįsti nepastebėtiems. Bet ne, persigalvojau. Tad šiandien dalinuosi krūvele 2011-ųjų akimirkų.

Prisipažinsiu, būtent šiais (t.y. praėjusiais) metais išmokau džiaugtis savo gyvenamąja vieta, ištryniau daugybę o bet tačiau JEIGU. Kol man čia gerai, o vėliau – matysim.

Taigi šiemiet buvo kaip niekad daug skanių švenčių ir renginių – ypač maisto festivalių.

Pavyzdžiui, Jamie Oliver festivalis Londone, kurio bilietus laimėjau the Taste of London loterijoje. Iš esmės šis festivalis tai bandymas sujungti maistą ir muziką, - sakyčiau, puiki formulė sėkmingam renginiui. Visgi kadangi dovatam arkliui dantų netyrinėjam, festivalis patiko, bet visos kainos tikrai nemokėčiau, nes viduje parduodamas maistas – brangus, pasirinkimas – skurdus, o nemokamų pramogų mažoka.

Žinoma, jokiais būdais negaliu nepaminėti The Taste of London 2011. Manau, išsamią ataskaitą ir vėl pateiksiu vasarą (taip sužadindama apetitą artėjančiam renginiui), bet, jei reikėtų apibudinti keliais žodžiais, sakyčiau buvo šlapia, brangu, bet labai skanu.

 

O kur dar visai nepaminėta ir nepagirta kelionė į mano širdį pavergusią Barseloną!

Mano patarimas, kad ir ką bedarytumėt, kad ir kur bevalgytumėt, kad ir kur benakvotumėt, būtinai būtinai BŪTINAI apsilankykite la Boqueria turguje. Idealiausia – pietų metu. Pasivaikščiokite, pasidairykite į įspūdingus vaisių, daržovių bei – svarbiausia – jūros gėrybių stendus ir, neišvengiamai sugurguliavus pilvams, keliaukite prie mini restoranų/valgyklų. Ten prieš pat jūsų akis virėjai čiumpa šviežutėles žuvis, vėžiagyvius, krevetes, moliuskus, meta į puodus ir keptuves ir po kelių minučių ant jūsų stalo - tikrų tikriausia jūros skanybių PUOTA. Šie stendai labai populiarūs, tad gali tekti luktelėti, bet – neskauto garbės žodis – verta!

Kava ten taip pat pritrenkianti. Mudvi su E. įgavom kofeino priklausomybę, sustodavom turbūt kas antroj kavinukėj ir maukdamos n-tąjį puodelį (arba stiklinę!) sukom galvas, kodėl Londone nieko panašaus nerasi. Pupelės? Vanduo? Ispanės bobulės-baristos?

(Atleiskit, bet bus pratęsimas. Įsijaučiau!)

7 komentarai:

 1. labai skanios nuotraukos :) lauksiu tesinio

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kaip smagu Žiupsnelio įrašų dažniau sulaukti!

  AtsakytiPanaikinti
 3. puikus įrašas. noriu vėl į Barseloną...

  AtsakytiPanaikinti
 4. Dėkui :)


  Egidija, ir aš.. jau vien dėl to turgaus. Kaip nerealu būtų išsinuomoti butą savaitei - gal dviems-, degintis saulėj ir maitintis jūros gėrybių troškiniais. Gal kada nors?

  AtsakytiPanaikinti