2011 m. gegužės 15 d., sekmadienis

Mergaitiškos sveikuoliškos salotos ir saujelė bar(m)besių

Vai vai vai. Paburbėsiu šiek tiek. Galima? Tai vat. Burbu.

Vos sužinojusi apie gresiantį išsikraustymą prisižadėjau nebesnausti, gaminti ir fotografuoti, fotografuoti, fotografuoti. Ir ką? Spėkit. Nebuvo laiko noro apšvietimo laiko nuotaikos laiko apšvietimo laiko laiko laiko laiko laiko laiko laiko.

Įsimylėjau mielinę tešlą! Iškepiau begalę bandelių, pyragų ir pyragaičių. Išgalvojau super pusryčius. Labai sveikus. Ir kitus, mažiau sveikus, bet nemažiau skanius. Organizavau BBQ, pamaitinau krūvą žmonių (suskaičiavom nuo 40 iki 50, tikslus skaičius tebėra diskusijų objektas). Nenufotografavau nieko. wtf?!

O už dviejų savaičių gyvensiu name su tamsia tamsia virtuve, dar tamsesniu valgomuoju ir, aišku, be jokio stalo lauke. Tai kaip tada?! Aaaa na bent turėsiu ką kaltint…

Bet, aišku, niekam čia tai neįdomu. Jums reikia receptų ir nuotraukų, o aš esu bloga blogerė, blevyzgoju čia vietoj to, ka šį norą patenkinčiau.

OK. Receptas.

Gamintas ir įamžintas prieš šimtą metų. Nežinau, ar kam šiuo metu aktualus / naudingas, nes kale (‘kopūstinė daržovė’ anot internetinio žodyno, na tiek tai aš žinau, o verčiasi kaip?!) jau labai seniai nemačiau parduotuvėse. Pagooglinau ir sužinojau, kad, nors auga visus metus, geriausia ir skaniausia būna nuo rudens iki pavasario (na labai geru laiku receptas, ką ir besakysi!)

Na bet jei pasiseks ir rasit, parduotuvėje ar pas darže pas bobutę, čiupkit ir gaminkit salotas. Labai skanios, labai sveikos, šiek tiek sūrios, šiek tiek rūgščios, labai gaivios!

Ir dar man atrodo, kad būtų skanu su rūgštynėm (tik tada reikėtų kur kas mažiau citrinos, gal net visai be!). O gal net jaunutėm dilgėlėm??

Kale kopūsto salotos su duonos skrebučiais

Vienam valgytojui (greičiau jau -JAI) reikės:

poros šaukštų alyvuogių aliejaus

poros šaukštų citrinos sulčių

skiltelės česnako

žiupsnelio rupios druskos

žiupsnelio pipiro

poros riekučių vakarykštės padžiuvusios baltos duonos (arba paskrudintos šviežios)

parmezano ar panašaus sūrio

poros saujų kale kopūsto

Gaminam:

Alyvuogių aliejų sumaišome su citrinos sultimis, sutrintu arba smulkiai supjaustytu česnaku, druska ir šviežiai maltu pipiru. Supilame ant kubeliais supjaustytos duonos. Gerai išmaišome ir pamaigome (šaukštu ar net kočėlu), kad susigertų. Pritarkuojame parmezano. Paragaujame. Jei reikia, dedame daugiau druskos, česnako ar citrinos.

Kale supjaustome kąsnio dydžio gabalėliais. Suberiame duoną su padažu. Jei norime, užberiame dar saują kitą smulkiai sutarkuoto parmezano.

Štai ir viskas. Labai sveikos mergaitiškos salotos.

Šaltinis:

pagal Tea and Cookies

 

Klausykit, o kaip Jūs randat nuotaikos apšvietomo laiko noro laiko laiko laiko laiko taip gražiai fotografuot?!

9 komentarai:

 1. Tai, kad užsiėmus kitais reikalais :P kur čia jau turėsi laiko dar fotografavimui ir bloginimui :)))

  Nesu mačius tokio kopūsto pas mus.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aš tai nerandu. Įkvėpimas būna dingsta. Būna - atsiranda. Pabumbėt yra gerai, tik patogiau, kai yra ką kaltinti :)

  Na bet naujoje vietoje langas bus? Taburetė bus? Valgyti gaminsi? Taigi lėkštę su taburete prie lango, trys kadrai prieš valgant, vietoj deserto - blogo įrašas. Labai paprasta. Teoriškai

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ha-ha!

  Aš tai įkvėpimo visada pilna. Ypač vakarais, naktim ir darbe. Kitu laiku irgi, bet kažkaip nesimaterializuojasi jis niekaip, nors tu ką! :)

  Taburetę reikės susiveikt iš kažkur :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. oi, Milda... žinok, ir mūsuose laiko NĖR! Aš naktį nubudusi eskizuojuosi idėjas, užsirašinėju fixidėjas, o, va, į blogą įdėt nufotografavus... et, velniava, dievaži!

  Bet kaip smagu skaityt tavo blogą dabar, kai tu laime spinduluoji! :) Net paburbėjimai Tavo gražūs :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai sveika tas kale, as nevalgius bet vis tik ji ir girdziu ;)
  Zinai, ar tau kas sake kad i Amanda Holden tu panasi, bent jau sitoj naujoj nuotraukoj? Labai daili panele esi;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. ieva, va va va! Drauge mano! As darbe sededama uzrasinej eskizuoju idejas, kurios liejasi per krastus, bet va namie tai nuovargis, tai kiti reikalai, tai lietus, tai dar kazkas. Ot kad galeciau save nukopijuot ir prie darbastalio pasodint, as tuo tarpu tikrai virtuvej sukciaus!

  Dalija, aciu uz kompimentus :) Ne, tikrai niekas su Amanda dar nesulygino :))
  O kale yra geris geris geris! As ji labai daznai valgau, i sriubas, i stir fry'jus, i troskinius dedu. Zalia vitaminu bomba. Va salotos su juo tai man didelis atradimas buvo. Rekomenduoju!

  AtsakytiPanaikinti
 7. this salad looks like eating it would instantly make my skin look better. it's so sharp and green and lovely. oh how i wish this blog was in a language i spoke ;). by the way, your story about growing basil was so adorable. herbs are hard like that. i've killed many a kitchen herb, too. you just have no way of knowing how it's gonna go... have a nice day!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Mina, English blog is on the way so watch this space! :)
  As for the salad, you can follow the link to Tea&Cookies blog, I havent changed the recipe too much - just doubled the dressing. It is healthy but tasty at the same time which is my favourite combination!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Mm būtinai pasigaminsiu šias sveikuoliškas salotas, o tuo labiau, kad salotos dar su sūriu...vien į nuotrauką žiūrint jau kyla apetitas. :)

  AtsakytiPanaikinti